Βρίσκεστε εδώ:Αρχική>>Λήμνος>>Με ήττες συνέχισαν οι Μικτές της ΕΠΣ Λέσβου στα πλαίσια του 2ου γύρου του πρωταθλήματος

the roots web banners 06

06.01.2015 | 10:56

Συντάκτρια:  Δέσποινα Βασιλειάδου
Κατηγορία: Λήμνος

Εχθές Δευτέρα 5 Ιανουαρίου συνεχίστηκαν οι υποχρεώσεις των μικτών ομάδων Παίδων και Νέων της ΕΠΣ Λέσβου, στα πλαίσια του 2ου γύρου του πρωταθλήματος μικτών ομάδων που διεξάγεται αυτές τις μέρες στη Χαλκίδα.

Η ομάδα των Παίδων της ΕΠΣ Λέσβου ηττήθηκε από την αντίστοιχη της Δωδεκανήσου με σκορ 1-0, σ ένα παιχνίδι στο οποίο οι αντίπαλοι ήταν καλύτεροι κατά τη διάρκεια όλου του 90λεπτου, με τους Παίδες της ΕΠΣ Λέσβου να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες (δοκάρι και ένα ακυρωθέν γκολ).

Η ομάδα των Νέων τώρα, ηττήθηκε ομοίως, με σκορ 2-1, σ ένα παιχνίδι στο οποίο, η κάθε ομάδα είχε και από ένα καλό ημίχρονο. Σκόρερ, για την ομάδα των Νέων , ήταν ο Ραχανής, με γκολ στο ενδέκατο λεπτό.

Τέλος, να σημειώσουμε, ότι οι αγώνες εχθές διεξήχθησαν στο Ενωσιακό γήπεδο Εύβοιας, κάτω από αντίξοοες καιρικές συνθήκες, πράγμα που δυσκόλεψε ακόμα περισσότερο τις προσπάθειες των νεαρών παιχτών.

Στους άλλους αγώνες της χθεσινής αγωνιστικής ημέρας, είχαμε: Παίδες: Χίος-Κυκλάδες 1-1 Νέοι: Χίος-Κυκλάδες 0-3

Η αγωνιστική δράση για τις ομάδες μας, συνεχίζεται αύριο Τετάρτη, με αντίπαλο τις αντιλστοιχες ομάδες Παίδων και Νέων της Χίου, στο γήπεδο της Αυλίδος.